Czemu twoja dieta nie działa?

Plate with measuring tape closeup, fat burning

Mijają tygodnie twojej ciężkiej pracy nad silną wolą. Z ekscytacją stajesz na wadze, a tam – zero zmian! Albo, co gorsza, twoja waga wzrosła. Co za frustrujące uczucie. Czujesz się niczym Syzyf, pchający głaz, bez szans na skończenie swojej męki…

Marzysz tylko o rzuceniu się na jedzenie i pochłonięciu wszystkiego, czego sobie odmawiałeś przez ostatnie ciężkie tygodnie. Przeklinasz dzień, w którym podjąłeś decyzję o wzięciu się za odchudzanie. Jakie są przyczyny tego, że twoja dieta nie działa? Jedną z nich może być to, że paradoksalnie… jesz za mało. Tak, możesz jeść za mało i zamiast schudnąć, przytyć, lub stać z wagą w miejscu. Dzieje się tak, gdyż organizm broni poprzez magazynowanie kalorii.

Odciąłeś mu gwałtownie przypływ energii i biedak próbuje zaimprowizować rozwiązanie, które pomoże mu przetrwać te ciężkie czasy. Dieta niedoborowa nie jest dobrym pomysłem. Sprawi, że twoje wyniki w odchudzaniu będą słabe, a ty dodatkowo będziesz cierpieć na niedobór energii i chęci do życia. Twoja dieta może nie działać również wtedy, kiedy nie łączysz jej z treningiem. Jak wiemy, połączenie tych dwóch broni specjalnych daje najlepsze osiągnięcia. Podczas treningu spalasz intensywnie kalorie, co sprawia, że znacznie zwiększasz swój deficyt kaloryczny, który jest niezbędny do zrzucenia zbędnej masy.

Dodaj komentarz