Do czego sok z karczocha ?

Uncooked purple artichokes

Karczoch nie jest zbyt popularny na naszym stole, jednak coraz częściej się tam pojawia. Jest to nie tylko smaczne warzywo, ale również pozytywnie wpływa na nasz układ trawienny. Używano go już w starożytności jako lek na wątrobę oraz nerki. Karczoch zwyczajny okazuje się również bardzo dobry na wątrobę.

Pozytywne działanie karczochu, zawdzięczamy cynarynie. Obniża poziom cholesterolu nawet o 60 %. Jest również stosowana do odchudzania w postaci wyciągu z karczocha w tabletkach, soku a nawet herbaty z karczocha.

Możemy go również używać w kuchni, jak inne warzywa w smaku jest podobny do szparagów. Dla osób, które nie lubią gotować, świetnym zamiennikiem będzie bruschetta, która ma go w składzie. Świetnie sprawdza się przy stanach zapalnych przewodów żółciowych, pęcherzyka żółciowego i kamicy żółciowej.

Jeżeli stosujemy go do odchudzania, oczywiście ważne jest, by dostosować się do zalecanej dawki. Wspomaga on proces odchudzania w spalaniu tkanki tłuszczowej. Aby dodać więcej właściwości, jak i również walorów smakowych warto jest dodać do niego czosnek., również obniża on cholesterol.

Składniki w soku z karczocha świetnie sprawdzają się również w profilaktyce cukrzycy. Składniki naturalnie regulują poziom cukru we krewi. Spowalnia wydzielanie glukozy.

Jak widzimy karczoch ma bardzo wiele zastosowań i zalet, dlatego bardzo ważne jest, by dodać go do codziennej diety w postaci posiłków lub soku z karczocha. Gwarantujemy, że dodanie go w twojej diecie, jeżeli oczywiście będzie się stosowało do dawki, pomoże ci w utrzymaniu twojego ciała w prawidłowym funkcjonowaniu, pomoże w walce z otyłością oraz zapobiega cukrzycy.

Oczywiście, nie każdy lubi takie smaki, dla takich osób najlepszy będzie sok z karczocha, który można popić innym napojem, dzięki czemu unikniemy jego specyficznego smaku. Jest to bardzo niskokaloryczne warzywo. Inulina, działając podobnie jak błonnik, pomaga dłużej utrzymywać uczucie sytości. Świetne rozwiązanie zarówno dla osób młodszych, jak i również starszych.

Dodaj komentarz