Dobra farba to nie wszystko!

Long blond human hair with a comb

Blondynki mają lepiej? Bardziej prawdopodobne: blondynki mają trudniej aby utrzymać swój kolor w jak najlepszym stanie. Podczas gdy większość czynności konserwacyjnych może być dużym, ciężkim zadaniem, warto zastosować te najlepsze wskazówki od naszych profesjonalistów w dziedzinie kolorów aby zadbać o Twój kolor.

Chcesz przefarbować włosy na blond i szukasz najlepszej farby? Musisz wiedzieć że farba to jedno ale trzeba też odpowiednio dbać o włosy zarówno przed farbowaniem jak i po. Jak to zrobić?

Dzięki głębokiej odżywce na dzień przed aplikacją koloru a poźniej po koloryzacji, farbowanie będzie dużo prostsze. Napełni to włosy wilgocią, której potrzebują, aby zminimalizować ich łamliwość i matowość

Zacząłeś od statusu Złotowłosa, a teraz masz mosiężny pomarańczowy odcień? Zneutralizuj odsłonięte odcienie za pomocą fioletowego odcienia do płukania, który doda brakujący pigment do włosów i pokaże mosiądzu, kto jest szefem.

Chroń włosy przed uszkodzeniem więc głównie przed promieniami UV a kolor przed blaknięciem za pomocą letniego kapelusza przeciwsłonecznego lub eleganckiej chusty.

Prawdziwa historia: woda matuje kolor włosów. Aby spowolnić blaknięcie, ogranicz szampony do 2-3 na tydzień i używaj dobrego suchego szamponu na dni wolne. Skonstruowane są z pantenolem i witaminą E, dzięki czemu włosy będą czyste, bez wysuszania.

Woda w basenie to kryptonit blondynki. Oprócz zmoczenia włosów (patrz wskazówka nr 4), narażenie na chlor może również wysuszyć je i pozostawić z zielonkawymi tonami (tak!). Unika tego mocząc włosy wodą z kranu i dodając odrobinę odżywki przed zanurzeniem.

Zezwolenie na zbyt duży wzrost korzeni między aplikacjami może prowadzić do nierównych rezultatów kolorystycznych. Jeśli rozjaśniasz swój naturalny kolor włosów o więcej niż jeden odcień, zalecamy retusz odrastania co 4-6 tygodni.

Nałożenie koloru włosów na uprzednio rozjaśnione włosy może spowodować nadmierne przetwarzanie, przyciemnienie, a nawet odcienie zieleni lub niebieskiego. Dlatego utrzymuj poprawki wyłącznie w celu odrastania i unikaj nakładania się gdyż nawet najlepsza farba do włosów blond nie pomoże jeśli będziemy źle wykonywać aplikację.

To proste: kolor wygląda lepiej na zdrowych włosach! Zaniedbanie rozdwojonych końcówek może pozostawić nici szare, matowe lub wyglądające na cieńsze. Bądź na bieżąco ze swoimi regularnymi wykończeniami, aby kolor wyglądał na błyszczący i świeży.

Dodanie pasemek może nadać włosom subtelny, naturalny wygląd, co oznacza, że ​​możesz dłużej przechodzić między aplikacjami do farbowania – szczególnie dla blondynki.

Dodaj komentarz