Gładka cera

Gładka cera. Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Każda piękna kobieta chciałaby cieszyć się niezwykle piękną i gładką cerą. W tym celu potrzebne są właściwe działania, które wpłyną na prawidłowy wygląd skóry. Zaniedbana cera może z czasem zareagować pojawieniem się niedoskonałości, wyprysków i zaskórniaków, które to oszpecą naszą twarz.

Każdy z nas ma inny rodzaj cery. Ogólnie mówiąc można ją podzielić na suchą, tłustą oraz mieszaną. Najmniej uciążliwa w pielęgnacji jest cera mieszana, która to nie przesusza się, ani nie przetłuszcza. Aby była ona zadbana, warto każdego dnia ją oczyszczać oraz nawilżać.

Co wieczór warto usuwać zanieczyszczenia z całego dnia. Do tego celu najlepiej jest stosować delikatne żele do mycia twarzy oraz krem nawilżający. Oprócz tego warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka. Kolejnym bardzo ważnym elementem dbania o skórę normalną jest ochrona przed słońcem, gdyż promieniowanie UV powoduje przedwczesne jej starzenie się.

Szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą, kiedy twarz jest narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, wymaga cera naczynkowa. Pojawienie się na twarzy rumienia jest reakcją wielu bodźców wśród których można wymienić zmianę temperatury czy negatywne emocje. Wtedy to naczynia krwionośne rozszerzają się, a potem nie obkurczają się do końca, co wywołuje efekt czerwonej twarzy. Nieleczony rumień z czasem może się nasilać i prowadzić do powstania pajączków naczyniowych oraz rozwoju trądziku różowatego. Osoby z takim problemem powinny unikać długotrwałego opalania się, przebywania na mrozie, oraz wyraźnych wahań temperatur. Niekorzystnie na ten typ cery wpływa też picie bardzo gorących napojów, alkoholu, palenie papierosów, spożywanie pikantnych potraw oraz stres. Jeśli koniecznie chcemy spędzić urlop na słońcu wówczas nie możemy zapomnieć o zabezpieczaniu twarzy odpowiednimi kremami natłuszczającymi oraz z filtrem UV.

Odpowiednio należy też zadbać o cerę trądzikową. Istotnym problemem towarzyszącym skórze trądzikowej jest silne przetłuszczanie się oraz błyszczenie. Kobiety z taką cerą nie powinny używać silnie matujących kosmetyków do makijażu, które mogą tylko pogorszyć jej stan. W takiej sytuacji lepiej jest sięgnąć po bibułki lub chusteczki matujące. Warto też w ciągu dnia przemyć twarz tonikiem, co odświeży cerę i usunie z niej nadmiar sebum.

Musimy pamiętać o tym, że mamy bardo duży wpływ na wygląd naszej cery. Nieodpowiedni tryb życia często jest przyczyną pojawiania się niedoskonałości. Jeżeli chcemy utrzymać cerę w dobrym stanie, musimy zadbać o prawidłową dietę bogatą w witaminy i minerały. Warto też pić dużo wody, która to jest potrzebna naszej skórze oraz jak najczęściej uprawiać sport.

Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Dodaj komentarz