Jaka najlepsza gąbka do makijażu?

Makeup artist applies skintone

Czy stoisz właśnie przed wyborem swojej najlepszej gąbki do makijażu? Poniższe punkty, które zawierają różne cechy z pewnością pomogą Ci w wyborze:

  1. Zastanów się do czego gąbka do makijażu jest Ci potrzebna. Na rynku dostępne są różne gąbki, w różnych cenach, różnych marek. Jedna gąbka będzie służyła do makijażu całej twarzy, a druga tylko do konturowania nosa. Musisz wziąć pod uwagę także to, że niektóre gąbki nadają się czasem tylko jakiegoś konkretnego rodzaju kosmetyków – przykładowo do rozświetlaczy czy też pudru. Warto poczytać i wybrać dla siebie najlepszą.
  2. Cechy techniczne gąbki. Chodzi tutaj, aby wybrać taką gąbkę do makijażu, która będzie odpowiadała naszym indywidualnym predyspozycjom.
    Musimy wziąć pod uwagę następujące elementy: porowatość (struktura), twardość (mogą być twarde, a inne całkowicie miękkie), kształt (gąbki mogą być długie, krótsze, mogą mieć ostre szpice lub mieć ścięty bok), czy dobrze chłoną wodę, czy jest trwała, kolor. Bardzo ważną rzeczą przed zakupem gąbki do makijażu jest sprawdzenie, z jakiego materiału dana gąbka została wykonana. Niektóre osoby mogą być przykładowo uczulone na lateks, więc jeśli dana gąbka jest wykonana z takiego materiału, który w jakiś sposób może nam zaszkodzić, to lepiej wybrać gąbkę hipoalergiczną, czyli taką, która daje mniejsze szanse na wywołanie u nas reakcji alergicznej.
  3. Inne cechy. Osoby, które już korzystały ze swoich dotychczasowych gąbek do makijażu pewnie będą wiedziały, o co chodzi. Mianowicie może to być na przykład łatwość czyszczenia. Jak poczytamy sobie różne opinie osób, które posiadają już gąbkę do makijażu w swojej kolekcji, a która nas osobiście interesuje, to możemy dowiedzieć się o niej różnych ciekawych rzeczy (oczywiście ważnych). Poza łatwością czyszczenia danej gąbki, może to być także opakowanie, w którym dana gąbka będzie przechowywana. Opakowanie jest niezwykle pomocne dla osób, które posiadają większą ilość gąbek do makijażu, a które niekonicznie chcą, aby taka gąbka pomyliła im się z jakąś inną.

Na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju gąbek do makijażu. Przed zakupem przede wszystkim najlepiej zastanowić się nad tym, czego będziemy oczekiwać od danej gąbki, poszukać informacji na jej temat, a następnie ją zakupić. Powodzenia!

Dodaj komentarz