Kasza jaglana – do czego ?

Millet in wooden spoon

Kasza jaglana jest bardzo wartościowa, dlatego warto jest dodać ją do codziennej diety. Można przyrządzić z niej wegetariańskie kotlety oraz wiele innych ciekawych potraw.

Kasza jaglana znakomicie działa podczas przeziębienia. Posiada bardzo wiele składników mineralnych, witaminy z grupy B oraz potas, żelazo, magnez, fosfor, miedź.

Działa również antywirusowo i neutralizuje kwas żołądkowy. Jeżeli czujesz, ze dopada cię przeziębienie, masz katar, albo kaszel. Jedz kasze jaglaną, która w szybkim czasie pomoże ci się z tym uporać. Kasza jaglana jest z łuskanego ziarna prosa zwyczajnego. Nie zawiera ona glutenu, dlatego możesz ją spokojnie jeść.

Wiele osób nie jest przekonanych do kaszy, ponieważ może nam przeszkadzać w jedzeniu jej gorzki smak. Jednak jest sposób, aby się go pozbyć, Jest to zależne od tego jak ją gotujemy. Mamy na to trzy rozwiązania :
– moczyć kaszę godzinę przed gotowaniem
-moczyć kaszę w wodzie z cytryną przez całą noc
-przelewać nie ugotowaną kaszę raz ciepłą a raz zimną wodą

To świetne sposoby, by pozbyć się gorzkiego smaku a nie pozbyć się wartości odżywczych.

Jeżeli chcesz, żeby kasza była sypka gotuj ją w proporcjach 1:2, czyli na jedną szklankę kaszy jaglanej, 2 szklanki wody, jeżeli jednak, chcesz, żeby była bardziej kleista w proporcjach 1:3.

Kasza jaglana świetnie sprawdza się w różnego typu sałatkach. Kasze gotujemy, ostudzamy i dodajemy do warzyw. Świetnie się komponuje smakowo, jak i również możemy się najeść taką sałatką, ponieważ jest bardziej syta. Dobrze się komponuje z fasolą oraz z surówką z młodej kapusty.

Jak już wcześniej wspomniałam świetnym rozwiązaniem są kotleciki z kaszy jaglanej, można je przygotować z ziołami, surowym jajkiem obtoczyć w bułce oraz jajku i podawać z sosami lub z ziemniakami.

Kasze jaglaną najczęściej stosujemy jako zamiennik ziemniaków, podajemy ją z surówką oraz z mięsem. Wystarczy dodać do niej masła lub jeżeli nie odpowiada ci jej naturalny smak, to różnorodne przyprawy, które najbardziej lubimy. Warto ją dodać do codziennej diety.