Manicure w domu

Manicure

Regularne wizyty w salonie w celu zadbanie o paznokcie mogą ograbiać nas z czasu i z pieniędzy. Jednak by zatroszczyć się o elegancki wygląd naszych dłoni i paznokci nie musimy wychodzić z domu. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do manicure. Jakie wybrać?

Zestaw na start

Każdy zapewne ma w domu zwykły pilnik i nożyczki, jednak do profesjonalnej pielęgnacji paznokci potrzeba czegoś więcej. Wśród wielu produktów może nie być łatwo ocenić, które są najbardziej potrzebne. Dlatego na początek warto wybrać zestaw do manicure. Jest to urządzenie posiadające wymienne końcówki, dzięki którym możemy opiłować paznokcie i wygładzić płytkę. Przyda się też do usuwania skórek i codziennego dbania o paznokcie.

Działanie zestawu do manicure

W skład zestawu do manicure wchodzi elektryczne urządzenie z wymiennymi końcówkami. Może być zasilane bateriami, akumulatorem lub podłączane do sieci. Końcówki wprawiane są w ruch obrotowy i w ten sposób piłują lub szlifują paznokcie. Podstawowe końcówki, które powinny znaleźć się w każdym zestawie to:

  • Kamienna końcówka do skracania i piłowania paznokci- pozwala nadać paznokciom pożądaną długość i kształt, najmocniejsza ze wszystkich
  • Kamienna końcówka do frezowania – służy do wygładzania paznokci i usuwania zgrubień
  • Końcówka do polerowania – ta końcówka jest delikatna i nadaje połysk paznokciom, idealnie je wygładzając
  • Końcówka do usuwania skórek – cienka i precyzyjna, zazwyczaj metalowa, pozwala bezpiecznie usunąć skórki wokół paznokci

Co brać pod uwagę przy zakupie?

Należy uwzględnić co zawiera dany zestaw. Podstawową wartością jest funkcjonalność urządzenia, dlatego zwróćmy uwagę na opakowanie do przechowywania wszystkich części, czy jest wytrzymałe i wygodne w użyciu. Zestawy wyposażone w pojemny akumulator ułatwiają pracę w dowolnym miejscu.

Wiele zestawów do manicure posiada też regulację prędkości obrotowej, pozwalając dostosować ją do wykonywanej czynności. Również przydatną funkcją jest podświetlenie obszaru roboczego. Dioda umieszczona w końcówce urządzenia dobrze oświetla paznokcie i sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od innego źródła światła.

Jak poprawnie wykonać manicure w domu?

Oczywiście wykonanie manicure wymaga od nas wprawy i pewnej wiedzy. A przede wszystkim musimy przestrzegać instrukcji dołączonej do urządzenia. Pamiętajmy, że paznokcie przed zabiegiem muszą zostać oczyszczone z pozostałości lakieru, a skórki powinny być namoczone lub posmarowane preparatem zmiękczającym. W przypadku cienkich paznokci korzystajmy z delikatniejszych końcówek i zachowajmy ostrożność przy dociskaniu ich do powierzchni paznokcia.

Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Dodaj komentarz