Perfumy dla kobiet po 40

perfumy-dla-kobiet-po-40 Photo by Dids from Pexels

Wybór profesjonalnych perfum idealnie pasujących do naszej osobowości nie jest łatwy. Wybierając z drogeryjnej półki perfumy kobiety powinny się kierować nie tylko porą roku czy modą lecz także wiekiem.

Osobowość każdej kobiety oraz wiek wpływają w bardzo istotny sposób na wybór odpowiednich perfum. Jak powszechnie wiadomo z wiekiem zmienia się wrażliwość sensoryczna każdego człowieka. Jakie zatem perfumy idealnie pasują dla kobiet po czterdziestce? Otóż dojrzałe kobiety z reguły wolą mocniejsze oraz oryginalne zapachy.

Z wiekiem większość pań wybiera zapachy wyrażające szacunek dla swojej osoby. W większości przypadków jest tak, że używane w młodości lekkie, słodkie oraz owocowe zapachy kobiety po czterdziestce zazwyczaj odstawiają na bok. Obecnie na rynku kosmetycznym istnieje szeroki wachlarz perfum dla pań w każdym wieku.

Wśród wielu perfum z najniższej półki idealnie pasujących dla kobiet po czterdziestce można wymienić: Calvin Klein Eternity, Cerruti 1881, Elizabeth Arden 5th Avenue czy Lolita Lempicka. Z nieco droższych doskonale nadają się Salvatore Ferragamo Signorina, Guerlain La petite Robe Noire, Kenzo Amour, Guerlain Samsara, Guerlain Shalimar Dolce & Gabbana oraz wiele innych. Natomiast jeśli panie po czterdziestce sięgają po perfumy z wyższej półki to powinny wybrać wśród marek takich jak: Armani Si, Guerlain Idylle, Dior J’adore, Dior Addict czy Dior Dolce Vita.

Niemniej ostateczny wybór zależy tylko i wyłącznie od gustu i indywidualnych upodobań każdej kobiety.

Photo by Dids from Pexels

Dodaj komentarz