Terapia par

Terapia par

Psychologia to nauka, a nie dział medycyny, tak więc psycholog to nie lekarz specjalista. Psychologia zajmuje się badaniem różnych mechanizmów wpływających na zachowanie człowieka.

Psychologia z góry zakłada, że każde działanie ma swój początek w psychice człowieka i jest uwarunkowane jakimś czynnikiem bądź ich grupą. Psycholog badając różne uwarunkowania wpływające na pewne stereotypy zachowań. Jednym z obszarów leżących w kręgu zainteresowania psychologii są relacje pomiędzy ludźmi w związkach małżeńskich.

Poznanie tej grupy ludzi, ich wzajemnych relacji i oczekiwań pozwala potem na prowadzenie skutecznych terapii dla par małżeńskich. Jest to coraz popularniejsza forma radzenia sobie z problemami w małżeństwie.

Wiedza jaka jest potrzebna, żeby skutecznie doradzać małżeństwom jest całkiem duża. Zwłaszcza że w przypadku niepowodzenia, konsekwencje błędu psychoterapeuty poniesie rodzina, a nie rzadko jest to rodzina z dziećmi. To powoduje że ten temat jest bardzo delikatny i należy podchodzić do niego roztropnie.

Dodaj komentarz