Uroda zimą

Uroda zimą

Zima to bardzo szczególny okres, kiedy nasza uroda wymaga zdecydowanie większego zaangażowania. Dbanie o swój wygląd jest ważne dla każdego z nas, jednak nie każdy przywiązuje do tego wystarczająco dużą wagę.

Jednak zima często weryfikuje te zapędy, gdyż brak odpowiedniej pielęgnacji w tym okresie często prowadzi do podrażnień, zaczerwienienia i swędzenia skóry. To zaś zmusza nas do zwiększenia swoich działań pielęgnacyjnych.

Jak pielęgnować skórę zimą?
Cała pielęgnacja z okresie zimowym powinna opierać się przede wszystkim na nieustannym nawilżaniu skóry. Dobrze nawilżona skóra ma szansę samodzielnie regenerować się i pozostawać elastyczną nawet wtedy, gdy jest maksymalnie napinana. W okresie zimowym skóra narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne, które niszczą ją, przesuszają i niszczą jej barierę hydro-lipidową. Jeśli więc regularnie będziemy skórę nawilżać i chronić przed mrozem, na pewno nie dopuścimy do zaawansowanego niszczenia jej, pękania, a nawet krwawienia.

Uroda zimą wymaga od nas jednak znacznie więcej. Szczególną uwagę musimy zwrócić przede wszystkim na cerę. Dobrze nawilżona, odżywiona i regenerowana za pomocą odpowiednich kosmetyków, zawsze będzie prezentować się pięknie, młodo i nie straci swojego blasku. Aby cała twarz prezentowała się doskonale, musimy także zadbać o skórę warg. Regularnie pielęgnowana przy pomocy balsamu do ust może być piękna i idealnie gładka. Doskonała uroda zimą potrzebuje także tego, by regularnie dbać o włosy. Jeśli będą zbyt często narażone na mróz, wiatr i opady deszczu lub śniegu, szybko staną się przesuszone, matowe i bardzo łamliwe. Chcąc temu zapobiec powinniśmy sięgać po naturalne olejki do pielęgnacji włosów, maski ochronne i regenerujące, a w szczególnie niesprzyjających warunkach warto sięgać po czapkę, która nie tylko zadba o nasze zdrowie i poczucie ciepła, ale również zabezpieczy kosmyki przed wpływem czynników atmosferycznych, które niezwykle skutecznie wyniszczają zarówno włosy, jak i skórę, co dodaje nam lat i odbiera uroku.

Szczególną uwagę musimy zwrócić przede wszystkim na cerę.
Dobrze nawilżona, odżywiona i regenerowana za pomocą odpowiednich kosmetyków, zawsze będzie prezentować się pięknie, młodo i nie straci swojego blasku. Aby cała twarz prezentowała się doskonale, musimy także zadbać o skórę warg. Regularnie pielęgnowana przy pomocy balsamu do ust może być piękna i idealnie gładka. Doskonała uroda zimą potrzebuje także tego, by regularnie dbać o włosy. Jeśli będą zbyt często narażone na mróz, wiatr i opady deszczu lub śniegu, szybko staną się przesuszone, matowe i bardzo łamliwe. Chcąc temu zapobiec powinniśmy sięgać po naturalne olejki do pielęgnacji włosów, maski ochronne i regenerujące, a w szczególnie niesprzyjających warunkach warto sięgać po czapkę, która nie tylko zadba o nasze zdrowie i poczucie ciepła, ale również zabezpieczy kosmyki przed wpływem czynników atmosferycznych, które niezwykle skutecznie wyniszczają zarówno włosy, jak i skórę, co dodaje nam lat i odbiera uroku.

Foto: https://www.pexels.com/photo/beautiful-beauty-blond-blur-289225/

Dodaj komentarz