Botoks – czy warto?

Botoks - czy warto. pexels-photo-925381

Botoks to substancja, która w obecnych czasach jest powszechnie stosowana w celu złagodzenia rysów twarzy. Zastrzyki z botoksu sprawiają, że twarz nabiera pięknego oraz młodego wyglądu. Niemniej zdania na temat stosowania tego zabiegu są podzielone.

Toksyna botulinowa znana jest także jadem kiełbasianym. Jest to bardzo silna trucizna, niemniej w niewielkich dawkach doskonale sprawdza się neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej. Wstrzykiwanie pod skórę botoksu doskonale wygładza zmarszczki mimiczne takie jak: kurze łapki, zmarszczki na czole oraz zmarszczkę lwią znajdującą się pomiędzy brwiami.

Od pewnego czasu botoks stosuje się także do usuwania opadających kącików ust czyli zmarszczek palacza znajdujących się nad górną wargą. Ponadto substancja ta likwiduje pomarańczową skórkę na brodzie oraz zmniejsza zmarszczki na szyi i dekolcie. Zdania na temat stosowania zabiegów z udziałem toksyny botulinowej są podzielone.

Jedni uważają, że jeśli zabiegi są wykonywane w renomowanym gabinecie, to wówczas nie trzeba się martwić o efekty uboczne, natomiast inni doszukują się skutków ubocznych. Niemniej zabieg ten staje się coraz bardziej powszechny. Coraz częściej decydują się na niego młode kobiety, przed ukończeniem trzydziestego roku życia.

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu botoksu w okolice zmarszczki. Jego zadaniem jest blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych, które to wywołują skurcze mięśni twarzy i są odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek. W czasie zabiegu unieruchomione zostają tylko niewielkie fragmenty skóry, dlatego reszta mięśni może funkcjonować normalnie, a dzięki temu twarz wygląda naturalnie.

Photo by Oleg Magni from Pexels