Co to jest peeeling kawitacyjny?

Woman doing cosmetic treatments

Peeling kawitacyjny, czy też po prostu kawitacja to zabieg oczyszczający skórę, który jest wykonywany w salonie kosmetycznym. Złuszcza on skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa również delikatnie. W trakcie jego wykonywania wykorzystuje się zjawisko kawitacji, które polega na zmianie z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem ciśnienia, dlatego też na początku zabiegu nasza skóra musi być mokra.

W trakcie zetknięcia z ultradźwiękami pojawiają się mikro-pęcherzyki, które również ulegają rozpadowi. Dzięki temu stary naskórek ulega złuszczeniu.
Każda kobieta bez względu na rodzaj cery od czasu do czasu powinna poddawać się zabiegom peelingującym skórę. Zabieg kawitacyjny polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym jak i trądzikiem różowatym, zaskórnikami i wągrami, ponieważ to jeden z niewielu patentów na te czarne kropki. Będzie on również pomocny przy cerze mieszanej i tłustej. Zmniejsza wydzielanie sebum a tym samym świecenie się skóry. Warto pamiętać, ze skórze suchej oraz zmęczonej pomoże dodać blasku, a czasem zredukuje również drobne zmarszczki czy przebarwienia skóry. Peeling kawitacyjny jest również doskonałym zabiegiem przygotowującym do innych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego też sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej przed wykonaniem zabiegów nawilżających i odżywczych. Pamiętajmy jednak, że peeling kawitacyjny powinien być wykonywany od września do kwietnia, by nie narazić podrażnionej skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych.

Sam zabieg co prawda w każdym gabinecie kosmetycznym może mieć trochę inny początek i koniec, ale najważniejsze, żeby przyjść do kosmetyczki bez makijażu. Profesjonalistka oczyści nam cerę i nałoży serum. Następnie rozpocznie zabieg szpatułką produkującą fale dźwiękowe. W trakcie tego zabiegu możemy odczuwać łaskotanie czy drapanie. Zabieg może zostać zakończony masażem lub nałożeniem maseczki. Pamiętajmy również, że skóra może pozostać przez kilka dni zaczerwieniona, powinnyśmy również smarować skórę kremem ochronnym z filtrem.
Zabieg ten ma korzystny wpływ na każdy rodzaj skóry i pomaga w walce z wieloma problemami skórnymi. W dodatku przy tak wielu korzyściach wcale nie jest kosztowny, ponieważ jego cena waha się w granicach 40-100 złotych. Nie jest to zbyt wygórowana cena przy tak kompleksowym zabiegu, który w dodatku jest bardzo przyjemny i powala oczyścić nasza skórę na naprawdę głębokim poziomie. Dlatego też warto pomyśleć o wykonaniu go chociaż raz w życiu.