Jaka to liofilizowana żywność

Freeze dried strawberry slices

Liofilizowana żywność, są to pyszne i smaczne posiłki, które mają wartości odżywcze. Jest to świetne rozwiązanie na podróż lub gdy jemy poza domem, nie jest to jednak jedzenie z proszku, także możemy jeść takie dania bez żadnych obaw.

Jest to zwyczajnie przyrządzony posiłek jak w domu, jednak został on poddany procesowi liofilizowania, czyli została z niego odsączona woda. Wystarczy ponownie je zalać ciepłą wodą, by móc cieszyć się pysznym i wartościowym posiłkiem. Jest to idealne rozwiązanie na podróż, gdy zależy nam na lekkim i małym jedzeniu.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą jeść nie zdrowych zupek w proszku, które nie mają w ogóle wartości odżywczych.

Jest to proces odparowywania wody. Gdy jedzenie zostaje przygotowane, mrozi je się w temperaturze -40 stopni. Potem zostaje temperatura stopniowo powiększana dzięki czemu cząsteczki wody zmieniają się w gaz.

Dużą zaletą jest mała wielkość jedzenia, ponieważ podczas procesu zmniejsza się objętość aż o 90%.Produkt może być przechowywany w warunkach pokojowych,. przez wiele lat.

Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają za granicę i ceną są dużo większe od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Takie jedzenie możemy bardzo szybko przygotować, wystarczy ponownie je zalać ciepłą wodą, Nie potrzebujemy naczyń, dlatego jest to świetne rozwiązanie na podróż.

Najważniejsze jest to, że taka żywność, nie traci swoich składników mineralnych, dzięki czemu jest to pożywny posiłek, który bez najmniejszego problemu może nam zastąpić obiad. Mamy bardzo duży wybór takich posiłków jest to np. danie obiadowe, śniadania, zupy krem. Dzięki czemu możemy bez problemu jeść takie dania przez cały dzień.

Jedyną wadą, jaką udało mi się znaleźć jest to cena. Jenak jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne zalety oraz wartość odżywczą, łatwość dostępu i czas przyrządzenia. Warto jest skorzystać z takiego rozwiązania podczas długich wyjazdów, podróży gdzie nie mamy dostępu do lodówki oraz palnika gazowego, czy podróży za granicę.