Jakie pędzle do konturowania ?

make-up brushes on wooden background

W dzisiejszych czasach malowanie twarzy nie jest już takie proste. Jeżeli chcemy, by nasz makijaż był idealny, warto jest zagłębić się w temat. Mamy do wyborów mnóstwo pędzli, różnego typu rozjaśniaczy, czy korektorów, dlatego warto jest dowiedzieć się, który do czego służy, by móc wybrać odpowiednie i cieszyć się perfekcyjnym makijażem.

Twarz, którą pokrywamy, korektorem pudrem czy podkładem, staje się płaska i powstaje efekt tapety, dlatego powinniśmy nadać jej wyrazu naturalności, dzięki konturowaniu. Mamy do wyboru pędzle w komplecie, jak i również pojedyncze. Kupując pędzle w komplecie, powinny zawierać się wszystkie, które będą nam potrzebne do wykonaniu makijażu.

Pędzel do konturowania, zazwyczaj ma kształt jaja lub jest spłaszczony, dzięki czemu nie będzie nam łatwiej, rozsmarować brązem i nie pozostawia on plam. pędzle w kształcie jaja, są do produktów sypkich.

Jednak producenci oferują nam również kosmetyki w płynie, do takiego typu kosmetyków świetnie sprawdzą się pędzle ze ściętą główką. Jeżeli posiadają jaśniejsza końcówkę, znaczy to, że pędzle są wykonane z różnego typu włosa, dzięki temu nakładanie kosmetyku będzie łatwiejsze i bardziej precyzyjne.

Możemy stosować jeden pędzel do nakładania rozjaśniacza, bronzera oraz różu, stosuje się wtedy inne części pędzla. Są to większe pędzle z opływowo ściętym włosiem. Oczywiście możemy użyć również do tego trzech osobnych pędzli. Wtedy do różu użyjemy pędzla ściętego, do bronzera puchowego a do rozświetlacza kuleczkowatego.

Z mniejszymi partiami twarzy, na przykład okolice oka lub nosa, najlepiej poradzi sobie pędzel owalny układający się w szpic. To właśnie dzięki ostrym zakończeniom, łatwiej będzie nałożyć kosmetyk w trudne dostępne miejsca.

Warto jest przetestować każdy pędzel i wybrać taki, który najbardziej nam będzie odpowiadać i pomoże dojść do perfekcji, zarówno w codziennym makijażu, jak i również tym wieczorowym. Pędzle odgrywają bardzo dużą role w robieniu idealnego makijażu, zapobiegają powstaniu maski a tworzą ładny i naturalny makijaż.