Po co sok z pokrzywy ?

White dead nettle

Pokrzywa jest to nie tylko chwast, od wielu lat stosowana jest ona również leczniczo. Już wiele lat temu, zaczęto ją stosować do różnego typu chorób lub profilaktycznie. Sok z pokrzywy, jest doskonały w zapobieganiu infekcjom, wypadaniu włosów oraz anemii.

Jest on idealny w zwalczaniu chorób układu moczowo-płciowego oraz przy różnego typu zapaleniach. W związku ze swoim działaniem, jest czasem stosowany razem z żurawiną, która również ma podobne działanie.

Stosować można go zewnętrznie, jak i również wewnętrznie na włosy, co zapobiega wypadaniu oraz je rozjaśnia.

Pokrzywa jest to źródło bardzo wielu witamin, między innymi są witaminy A, B2, C, E, K, flawonoidy, żelazo, magnez, krzem, wapń.
Pomaga on oczyścić organizm z toksyn, pomaga w zwalczeniu anemii, pomocniczy jest również, przy łagodnym poroście prostaty.

Sok z pokrzywy może być również stosowany profilaktycznie, przy chorobie wrzodowej dwunastnicy.
Możemy go stosować do włosów, wcierając sok podczas mycia, pomaga on w wypadaniu włosów oraz je rozjaśnia.

Świetnie sprawdza się również podczas smarowania nim twarzy, ponieważ sok z pokrzywy ma funkcję ściągającą i pozwala pozbyć się różnego typu przebarwień.

Picie soku z pokrzywy lub jedzenie ich liści np. dodawanie do rożnego typu sałatek, pozwala na problemy z trawieniem, ponieważ pokrzywa ma działanie ułatwiające przemianę materii oraz oczyszcza układ pokarmowy. Stosowana jest również przy biegunkach.

Jak widać sok z pokrzywy świetnie się sprawdza, przy różnego typu dolegliwościach, dlatego warto jest go dodać do swojej codziennej diety, ponieważ szklanka soku z pokrzywy, może poprawić twoje samopoczucie oraz zapobiec chorobą.

Mimo tak wielu pozytywnych cech, ma również przeciwwskazania. Zazwyczaj skutki uboczne, pojawiają się w związku z przyjmowaniem innych leków.

Oczywiście jak z każdą inną rzeczą, nie należy spożywać jej w zbyt dużej ilości. Optymalna ilość to 10-20ml na dobę, jest to dawka dla dorosłych osób. Dzieci oraz kobiety w ciąży, powinny przyjmować inną dawkę.