Włosy – jak o nie dbać gdy zimno?

Włosy - jak dbać o nie zimą

Piękne i zadbane włosy to bez wątpienia marzenie wielu z nas. To właśnie ze względu na to tak regularnie staramy się o nie dbać, nie tylko poprzez regularne mycie ich, czesanie i ewentualnie stosowanie odżywek, ale również wykorzystując inne metody.

Nasze włosy mają bardzo duże zapotrzebowanie na różne zabiegi pielęgnacyjne. W zależności od kondycji włosa i naszej diety, nasze kosmyki mogą potrzebować intensywnej pomocy jedynie w określonych okresach w roku albo będą potrzebować naszej pomocy niemal cały czas. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie zawsze udaje nam się wystarczająco skutecznie zadbać o kondycję włosa. Ponadto, o jego dobrym wyglądzie świadczyć może wiele czynników. Między innymi stopień odżywienia organizmu, ilość przyjmowanych wraz z pożywieniem witamin i minerałów, czy też dodatkowe suplementy diety, którymi staramy się uzupełnić ewentualne niedobory.

Jeśli w ciągu roku nasze włosy wyglądają pięknie i zdrowo, najprawdopodobniej problemy mogą zacząć się w okresie zimowym. Jest to szczególny czas w roku, kiedy nasza uroda wymaga większego zaangażowania w pielęgnację, a niekorzystne warunki atmosferyczne, zimno czy opady mogą dodatkowo szkodzić naszej skórze czy włosom. Jak więc zadbać o włosy gdy jest zimno? Przede wszystkim powinniśmy chronić naszą czuprynę przed opadami i zimnym, mroźnym wiatrem. Dodatkowo, warto sięgać po czapkę, która mimo że może spowodować naelektryzowanie się kosmyków, to przede wszystkim ochroni je przed mrozem. Jest to wysoce istotne, bowiem mróz i wiatr mogą dodatkowo powodować przesuszanie się włosów, pękanie ich struktury, otwieranie się łusek i nieustanne łamanie lub wypadanie. To nie wróży zbyt dobrze naszej urodzie.
W okresie szczególnie chłodnym warto jest także stosować maski wzmacniające, regenerujące, odżywiające i nawilżające na włosy. Jeśli mamy na to ochotę, możemy pomyśleć o maskach robionych samodzielnie, w domu. Jeśli zaś nie chcemy zajmować się tym samodzielnie, możemy zakupić gotowe preparaty do pielęgnacji włosów w drogerii i regularnie nakładać je na czuprynę zgodnie z zaleceniami producenta.

Photo: https://www.pexels.com/photo/women-s-white-winter-coat-847414/