Wszystko o lakierach hybrydowych

Woman removing lacquer from manicured nails with white cotton pad

Coraz więcej kobiet decyduje się na zmianę sposobu dbania o paznokcie. Rezygnujemy z tradycyjnych lakierów do paznokci na rzecz tych hybrydowych. Z tego też powodu warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Przeważnie taki manicure wykonujemy w salonie kosmetycznym dla doskonałego efektu, jednak czy tak musi być zawsze?

Doskonały efekt możemy uzyskać również w domu. Dostęp do wysokiej jakości preparatów kosmetycznych ma już każda z nas, w końcu możemy się w nie zaopatrzyć w większych galeriach handlowych. Zanim zdecydujemy się na samodzielne wykonanie takiego zabiegu pamiętajmy o zakupie odpowiedniej lampy oraz sporo produktów bazowych, w końcu lakier to nie jedyny potrzebny nam kosmetyk. Na szczęście coraz więcej firm oferuje gotowe zestawy startowe, dzięki którym zarówno wykonamy manicure, jak i go skutecznie usuniemy. W zależności od zestawu możemy do niego dobrać odpowiednią ilość kolorowych lakierów. Ale ta przyjemność na pewno będzie regularną rozrywką. W końcu każda z nas pragnie mieć modne paznokcie.

Warto również pamiętać, że powinnyśmy poszukiwać produktów jak najbardziej naturalnych. Na szczęście coraz więcej lakierów hybrydowych w swoim składzie nie posiada szkodliwych substancji, w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, których nieprzyjemny zapach na pewno nie należy do ulubionych. Kolejnym atutem tych lakierów jest szybkość, z jaką ulegają utwardzeniu pod odpowiednią lampą. W końcu zasychają prawie natychmiast. Są również bardzo wydajne.

Oczywiście przed nałożeniem lakieru należy odpowiednio przygotować paznokcie. W pierwszym kroku należy oczyścić płytkę i nadać jej odpowiedni kształt, a także wyciąć lub odsunąć skórki. Następnie należy nałożyć bazę i utwardzić ją pod lampą i przetrzeć ją płatkiem kosmetycznym nasączonym cleanerem. Najlepiej nałożyć dwie warstwy bazy. Na tak przygotowane paznokcie możemy nałożyć kolor i dowolnie przyozdobić paznokcie.

W starterach przygotowanych przez firmy zajmujące się preparatami do hybrydowego manicure znajdują się również preparaty do usunięcia takiego lakieru. Z tego też powodu nie musimy się martwić tym, że za pierwszym razem nam nie wyjdzie lub będziemy chciały zmienić stylizację. W trakcie codziennych obowiązków lakier hybrydowy jest znacznie trwalszy i nie ulega starciu, również chroni płytkę paznokcia przez złamaniami utwardzając ją. Trwały i lśniący lakier na naszych paznokciach jest przecież marzeniem każdej kobiety. Choć wykonanie takiego zabiegu w salonie kosmetycznym może być kosztowne, to wykonanie go w domu okazuje się znacznie tańsze i łatwiejsze niż nam się wydaje.