Złoto Maroka

Argan

Olej arganowy bywa nazywany złotem Maroka. Określenie to zawdzięcza nie tylko swojej szlachetności, która objawia się w świetnym działaniu, ale i temu, że jest kosztowny ze względu na swoją rzadkość.

Olej pozyskuje się z owoców arganii żelaznej, drzewa rosnącego wyłącznie w Maroku, do tego jest on wytwarzany tradycyjnymi metodami. Dzięki temu uzyskuje się czysty, pozbawiony chemicznych domieszek, gęsty, ciemnożółty olejek o orzechowym zapachu.

Olejek arganowy tradycyjnie wykorzystywany jest przez mieszkanki Maroka do wcierania we włosy – dzięki niemu stają się błyszczące, gładkie i miękkie. Może posłużyć jako maska regenerująca przed myciem głowy, a kilka kropel warte w końce wilgotnych umytych pasm ochroni je przed rozdwajaniem, doda blasku i zapobiegnie puszeniu.

Zastosowany na skórę olej arganowy działa odżywczo, uelastyczniająco i wzmacniająco. Dlatego wskazany jest do cery dojrzałej, której zapewni poprawę wyglądu. Może być on również z powodzeniem używany przez młodsze osoby, których cera bywa odwodnienia i zmęczona.