Lekki, średni czy silny – który lakier wybrać?

Hair Styling in Salon

Kiedy wejdziesz do sklepu z kosmetykami, znajdziesz setki (no a przynajmniej dziesiątki) butelek lakierów do włosów i innych produktów do pielęgnacji włosów. Ale nie wszystkie są takie same. Musisz znaleźć odpowiedni rodzaj lakieru do włosów dla swoich potrzeb stylizacji, w przeciwnym razie nie osiągniesz tego, co zamierzasz zrobić z włosami.

Blokada jest bardzo częstym czynnikiem, na który patrzą fryzjerzy i konsumenci przy zakupie lakieru do włosów. Jeśli chcesz uzyskać pożądany wygląd, poniżej znajdziesz więcej rad które pozwolą znaleźć odpowiednią pozycję.

Na początek dostępne są trzy podstawowe rodzaje utrwalaczy do lakierów do włosów sprzedawanych na rynku: lekkie, średnie i mocne. Pamiętaj, że wszystkie one mają te same składniki. Jedyną różnicą byłaby siła trzymania, gdzie oczywiście mocny zapewnia maksymalne trzymanie, podczas gdy lekki zapewnia minimalne trzymanie. Na siłę trzymania wpływa wielkość kropel na każdym rodzaju lakieru do włosów, ponieważ większe kropelki mają tendencję do mocniejszego trzymania na włosach.

Lekki

Ta szczególna utrata lakieru do włosów może trwać kilka godzin i oferuje tylko tymczasowe utrzymanie. Dlatego jest to idealny wybór, gdy chcesz zminimalizować lub całkowicie wyeliminować puszenie się. Jest to również dobry wybór, gdy chcesz zabezpieczyć loki bez obciążania włosów.

Jeśli gardzisz sztywnym wykończeniem, często związanym z mocnymi lakierami do włosów, to lekki jest odpowiedni dla Ciebie. Idealnie nadaje się do utrzymania prawidłowego odbicia na lokach i falach.

Średni

Ten nie jest zbyt silny, ale zapewnia mocniejsze trzymanie niż lekki. Najlepszą rzeczą w stosowaniu lakieru do włosów o średniej sile trzymania jest to, że ułatwia zarządzanie włosami, jednocześnie nadając im połysk. Ponadto powstrzymuje te brzydkie ucieczki i puszenie się na dystans. Lakier do włosów o średniej przyczepności jest również zalecany do utrzymania kształtu włosów na cały dzień.

Jeśli Twoja rutynowa fryzura wymaga trochę wysiłku, np. Fryzury do połowy, do połowy w dół, musisz wybrać ten. Jest to również dobry wybór dla tych, którzy lubią nosić kucyki, prosty wygląd i niektóre fale.

Silny

Ten rodzaj mocowania jest idealnym wyborem dla trudnych w obróbce włosów. Jest to również dobry sposób na zwiększenie objętości cienkich włosów przy jednoczesnej stylizacji na różne sposoby. Jeśli chcesz walczyć z wilgocią, najlepszym wyborem jest lakier do włosów z silnym mocowaniem.

Co więcej, nie musisz się martwić, że twoje fryzury staną się wiotkie w środku nocy, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać się przez wiele godzin.

Jeśli wolisz fryzurę, która wymaga intensywnego trzymania, dobrym wyborem jest silny lakier do włosów.

Zastanów się więc czego potrzebują Twoje włosy lub jakie są Twoje oczekiwania i wybierz najlepszy lakier.

Dodaj komentarz