Gdzie warto stosować aloes?

Aloe Vera Products

Aloes jest lecznicza rośliną, która gości w naszych domów od lat. Również w Polsce est znany od wieków, pomimo swojego egzotycznego rodowodu. Dlatego bardzo często jest stosowany przez nasze babcie czy mamy. Sami na co dzień mamy możliwość kupienia napojów z dodatkiem tej rośliny, jeśli oczywiście cenimy sobie jej zdrowotne właściwości. jednak czy potrafimy stosować ją w naszym życiu w praktyce? Czy wiemy jak jej użyć? Czy potrafimy przygotować roślinę do wykorzystania w naszym domu?A może jest to już dawno zapomniana wiedza? Warto zastanowić się nad tym przez chwilę i rozwiązać te zagadkę.

Ta niepozorna roślina nie wymagająca szczególnych warunków, w końcu stoi na parapetach wielu polskich domów. Jej miąższ jest bogaty w cenne składniki mineralne, a ponadto ma swoje zastosowanie w medycynie dzięki właściwościom łagodzącym, przeciwzapalnych i nawilżających. Pamiętajmy jednak, że dzieci do 12 roku życia raczej nie powinny jej wprowadzać do diety, podobnie jak matki karmiące.

Jest doskonałym kosmetykiem, dlatego też możemy go stosować bezpośrednio na skórę i włosy. Pamiętajmy jednak, że przed zastosowaniem go należy wykonać próbę uczuleniową, ponieważ może się okazać, że jesteśmy na niego uczuleni. Jeżeli nie chcemy korzystać z dobroczynnych właściwości aloesu bezpośrednio na naszym ciele możemy dodać żel aloesowy do gotowych kosmetyków, takich jak kremy czy maseczki. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów jak i wskazań do stosowania aloesu w naszym domowym spa i to pod różnymi postaciami. Warto również pamiętać, że aloes ma wyjątkowy smak i jak już wyżej wspomnieliśmy możemy kupić gotowe napoje z tą rośliną, pamiętajmy jednak, że możemy taki napój przygotować samodzielnie w domu. Oczywiście możemy do niego również dodać ulubione składniki.


Zobacz ten sklep z kosmetykami. Znajdziesz w nim naturalny olejek serum do twarzy, dużą ilość olejków bazowych, maseczki i inne kosmetyki naturalne.


Nie każdy też może wiedzieć jak przygotować te roślinę do samodzielnego użytku w domu. Chociaż aloes stoi na parapecie w wielu polskich domach, to jednak
rzadko spotykamy się z wykorzystaniem żelu aloesowego w naszych domach. Przede wszystkim należy przygotować zdrowe liście tej rośliny. Następnie obciąć brzegi z kolcami i łyżką wydrążyć miąższ. W ten sposób uzyskujemy żel aloesowy. Z niego możemy przygotować sok aloesowy dodając do niego sok z dowolnych cytrusów.
Jak widać bogactwo mineralne i szerokie zastosowanie aloesu w naszym codziennym życiu może się okazać bardzo przydatne w naszych domach. Dlatego też warto zastanowić się nad ustawieniem jednej doniczki z ta rośliną w naszym domu, by móc bezproblemowo korzystać z jej dobrodziejstw.