Olej arganowy – najpopularniejszy olejek

Olej arganowy

Czasem nazywany płynnym złotem, wyciąga sporo złotego z kieszeni. Jest drogi, ale niezwykle skuteczny. Nie bez powodu matka natura nas nim obdarzyła.

Nie dość, że działa cuda na płaszczyźnie dermatologicznej to w dodatku działa pozytywnie na takie schorzenia jak alzheimer.

Płynne złoto jest wychwalany od bardzo długiego czasu. Jego działanie na zmiany skórne, przebarwienia oraz blizny bywa zbawienne. Owszem wymaga to cierpliwości, gdyż kuracja trwa zwykle nawet kilka tygodni, jednak efekty są oszałamiające.

Chroni również przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadmiernym wysuszaniem się skóry. Niektórzy stosują również na włosy, by poprawić ich strukturę.

Medycznie olej ma zbawienne działanie na różne schorzenia. Regularnie stosowany może przynieść ulgę osobom, borykającym się na co dzień ze schorzeniami stawów lub skarżących się na bóle reumatyczne. Natomiast dieta bogata w olej arganowy jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan cholesterolu w naszym organizmie, nie tylko go obniży, ale również pomoże utrzymać go na odpowiednim poziomie.