Jak mieć spokojny sen każdej nocy

Woman sleeping

Dla wielu z nas idea spokojnego snu nie jest snem. Są niezliczone noce, kiedy budzimy się w napadzie paniki i ledwo możemy oddychać. Jednak nie musi tak być. Dzięki odpowiednim technikom możesz mieć niesamowity sen każdej nocy.

Po pierwsze, Twoja rutyna snu musi się zmienić, jeśli chcesz spać spokojnie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie rutyny, którą lubisz. Należy unikać chodzenia do łóżka o tej samej porze każdej nocy. Zamiast tego, każdego dnia wstawaj i kładź się spać o innej porze. Jeśli lubisz szum płynącej wody, znajdź ciche miejsce na patio lub na swoim podwórku, do którego możesz dopuścić wodę. W ten sposób zapewnisz sobie spokojny sen bez martwienia się, że się obudzisz głośnymi dźwiękami, których nie chcesz mieć w pobliżu.

Inną techniką pomagającą zasnąć jest odprężenie się i skupienie się, zanim jeszcze pomyślisz o pójściu spać. Chociaż możesz pomyśleć, że prawie każdy może spać, potrzeba trochę praktyki, aby stać się wystarczająco zrelaksowanym, aby zasnąć. Postaraj się przyjąć wygodną pozycję i zamknij oczy. Możesz spróbować skupić się na spokojnym obrazie lub wyobrazić sobie piękne miejsce. Jeśli nie możesz się zrelaksować na tyle, aby zasnąć, spróbuj użyć płyty CD, aby się uspokoić.